منبع: خبرگزاری ایسنا ـ یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۱

در نامه‌ای كه تعدادی از فعالان موسوم به ملی‌مذهبی، خطاب به روسای قوای سه‌گانه نوشته‌اند، با اشاره به آنچه كه آن را احضارها و بازجویی‌های غیرقانونی از عزت‌الله سحابی، علی‌رغم ختم دادرسی نامیده‌اند، پی‌گیری این مساله را خواستار شده‌اند.

 به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در بخشی از این نامه با اشاره به روند احضارها و بازجویی‌های یادشده، ادعا شده است كه سحابی در پی دریافت احضاریه‌ای از سوی مجتمع قضایی شهید محلاتی (به عنوان شعبه‌ای كه به پرونده‌های عادی رسیدگی می‌كند) به آنجا مراجعه كرده اما پس از مراجعه به شعبه‌ی یادشده، ضمن نیافتن اتاق مورد اشاره در احضاریه، با بازجوهای پرونده‌ی ملی‌مذهبی‌ها مواجه شده و از سوی آنها مورد بازجویی قرار گرفته است.

 نویسندگان نامه با غیرقانونی‌خواندن این روند پس از ختم دادرسی پرونده، ارسال نامه‌ای مبهم از یك مجتمع قضایی و بازجویی‌های یادشده را اقدامی در جهت اجحاف حقوق اولیه و بدیهی یك شهروند دانسته و از مخاطبان نامه خواسته‌اند در جهت پایان‌دادن به اقدامات یادشده و برخورد با عوامل آن، دستور لازم را مبذول دارند.

 در انتهای این نامه، اسامی محمد بسته‌نگار - مسعود پدرام- حبیب‌الله پیمان - رضا رییس طوسی - محمد حسین رفیعی - علیرضا رجایی - تقی رحمانی - هدی صابر - رضا علیجانی - محمد عمرانی - مرتضی كاظمیان - محمد ملكی - محمد محمدی اردهالی و سیعد مدنی آورده شده است.

 رونوشت این نامه برای كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز ارسال شده است.

 

مسیر جاری:   صفحه اصلی بینش و اندیشهنامه‌ها، دفاعیه‌ها و بیانیه‌ها
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد