پرینت
بازدید: 3983

دادگاه انقلاب در مواجهه با شایعه‌ صدور حكم، عكس‌العملی نشان نداده است

منبع: خبرگزاری ایسنا ـ جمعه ۲۲ آذر ۱۳۸۱

خبرگزاری دانشجویان ایران پیرامون درج اخباری مبنی بر صدور حكم برای متهمان پرونده‌ی ملی ـ مذهبی‌ها نظر چند تن از آنان را در این باره جویا شد.

 عزت‌الله سحابی از متهمان این پرونده كه بر اساس برخی شایعات، محكوم به ۱۷ سال حبس شده است، در این باره گفت: تاكنون حكمی به من و وكیلم ابلاغ نشده است، ولی این میزان حكم را از برخی منابع موثق شنیده‌ام. در صورت صحت، چاره‌ای جز تسلیم و رضا نداریم.

هدی صابر، یكی از متهمان پرونده‌ی ملی ـ مذهبی‌ها در تشریح روند رسیدگی به پرونده‌ی خود گفت: دادگاه رسیدگی به اتهامات من از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ اسفندماه سال ۸۰ برگزار شد.  وی ادامه داد: از آنجایی كه این پرونده جمعی است، باید محاكمه هر ۱۵ نفر به پایان رسد تا حكم اعلام شود. قرار بوده كه به فاصله دو هفته پس از اتمام محاكمه‌ی آخرین نفر از این پرونده، احكام اعلام شود.  صابر با اشاره به مراجعه‌ی اخیر وكیل خود به شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب گفت: به نظر می‌رسد حكم صادره یك هفته الی ده روز دیگر اعلام شود.  وی ادامه داد: شایعات دو گانه‌ای در خصوص حكم شنیده می‌شود كه به لحاظ موثق نبودن چندان مورد اعتماد نیست و تا ابلاغ حكم از طرف دادگاه نمی‌توان چندان حسابی بر روی این شایعات باز كرد. برخی از این شایعات بالاترین حد حكم را اعدام و برخی اخبار، شدیدترین حكم را ۱۷ سال حبس اعلام كرده‌اند.

 هدی صابر ادعا كرد: از نظر ما روند رسیدگی، احضارها، بازداشت‌ها و حتی محاكمه و بازجویی در این پرونده برخلاف قانون بوده و از آنجایی كه دادگاه را صالح برای رسیدگی نمی‌دانیم، حكم صادره را كه به نظر می‌رسد سنگین هم باشد نیز قانونی نمی‌دانیم.

مسیر جاری:   صفحه اصلی بینش و اندیشهمصاحبه‌ها
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد