در نگاه دیگران» شاخه:رخداد و روایت پرواز
پرینت
بازدید: 4302

منبع: جرس ـ نسیم الهی

 در پی شهادت هدی صابر در اثر شوک قلبی ناشی از اعتصاب غذا در زندان،  خانواده این شهید راه آزادی شکایت خود را از بی مبالاتی و اهمال مسئولان زندان اوین در ارایه خدمات پزشکی تسلیم قاضی کشیک کرده اند.  به گزارش رسیده به جرس در حال حاضر نیروهای ویژه با چندین موتور سوار به بیمارستان اعزام شده و خود را آماده مقابله با اعتراضات کرده اند، این در حالی است که پیکر هدی صابر به پزشکی قانونی منتقل شده است. شاهدان خبر از حضور گسترده نیروهای امنیتی و لباس شخصی می‌دهند. در همین حال خانواده هدی صابر که امروز در جریان خبر شهادت وی قرار گرفتند در برابر بیمارستان تجمع کرده و خواستار تحویل گرفتن پیکر این شهید راه آزادی هستند. گزارشهای ارسالی از برابر بیمارستان مدرس حاکی است هر لحظه به تعداد افراد اضافه می‌شود و دوستان و نزدیکان هدی صابر به محض شنیدن خبر خود را به بیمارستان می‌رساند.

 

بی توجهی به ناله های دردمندانه هدی صابر

بر اساس گزارشهای رسیده به جرس و بر اساس مستندات موجود از پرونده پزشکی این شهید،  وی در ساعت 4:30 دقیقه بامداد  روز جمعه از درد قلب و درد در ناحیه سینه  ابراز ناراحتی می‌کند،   اما مسئولان زندان به آن بی توجهی می‌کنند. اما در ساعت 10:30 دقیقه به دلیل شدت درد وی را به  بیمارستان مدرس  تهران منتقل می‌کنند و  حدودا در ساعت 12:30 وی جان به جان آفرین تسلیم می‌نماید. پزشکان در این خصوص به جرس گفته اند که 6 ساعت اول کسانی که در ناحیه سینه ابراز درد می‌کنند به  goldentime معروف است و متاسفانه برای هدی صابر این زمان بعلت بی مبالاتی مسئولان زندان از دست رفته است.  بر اساس این گزارش دریافتی، هدی صابر روز گذشته  دو بار انژوکت شده و تلاش می‌شود تا رگهایش باز شود که متاسفانه بی نتیجه بوده است. صبح امروز، این خبر که از طریق یکی  از کادرهای بیمارستان به نوری زاد  اطلاع داده شده بود، ابتدا در  صفحه فیس بوک نوری زاد منتشر شد و سپس از سوی خانواده و دوستان هدی صابر تایید شد. گفته می‌شود که  یکی  از کادرهای بیمارستان به نوری زاد  اطلاع  می‌دهد و وی این خبر را منتشر می‌کند. شاهدان گفته اند که هدی صابر ساعتها از شدت درد فریاد می‌زده است ولی کسی به او توجه نکرده است.


شکایت خانواده از مسئولان زندان

قاضی کشیک پرونده های جنایی در بیمارستان حاضر و اظهارات خانواده و وکیل وی آقای شریف را ضبط کرده است.  خانواده و وکیل درخواست رسیدگی به این موضوع را دارند که اولا چرا اقدامات پزشکی دیر انجام شده است و ثانیا  چرا به خانواده هیچ خبری داده نشده است.  این در حالی که ساعتها از مرگ وی گذشته و آنها باید از روی سایتها خبر را دریافت کنند. گفته می‌شود که خانواده هدی صابر با کالبد شکافی مخالفت کرده اند. خانواده شهید صابر خواستار در اختیار گرفتن پیکر شده اند  و دادخواست شکایت خود را عنوان کرده اند. بر اساس این گزارش، پیکر هدی صابر در بخش انتهایی بیمارستان قرار داده شده بود که سرانجام  با کشمکش های بسیار و در میان اعتراضات  خانواده ، فرزندان و دوستان وی دقایقی اجازه دیدار به اعضای درجه یک داده شد. پس از آن  پیکر وی با برانکارد به آمبولانس منتقل و در حالی که همسرش فریده جمشیدی و فرزند بزرگش آن را همراهی می‌کرد و دوستانش فریاد الله اکبر و لااله الله سر داده بودند  به پزشک قانونی بهشت زهرا منتقل گردید .

 

تجمع در خانه خواهر هدی صابر

گزارش رسیده به جرس حاکی است که در حال حاضر دوستان عازم خانه خواهر هدی صابر یعنی فیروزه صابر  هستند. هدی صابر (زاده ۲۶ اسفند  ۱۳۳۸، درگذشت ۲۲ خرداد ۱۳۹۰) روزنامه نگار، مترجم، و فعال ملی مذهبی و از گردانندگان مجله توقیف شده ”ایران فردا“ بود. گفتنی است هدی صابر به همراه خسرو امیرثانی از اعضای شورای فعالان ملی-مذهبی در پی شهادت مظلومانه هاله سحابی، از دوازده خرداد ماه در اعتصاب غذا بود. رسانه های نزدیک به حکومت با انتشار خبر شهادت هدی صابر سعی دارند مرگ وی را طبیعی ناشی از ایست قلبی عنوان کنند. علت شهادت هدی صابر، شوک قلبی ناشی از اثرات اعتصاب غذا در زندان بوده است.

 

مسیر جاری:   صفحه اصلی در نگاه دیگرانرخداد و روایت پرواز
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد