مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت هدی صابر به همت جمعی از علاقه مندان وی که پیش از این نیز در روز ۲۱ خرداد بر سر مزار وی یاد او را نکو داشته بودند، برگزار شد. در این مراسم تعدادی از اندیشمندان و فعالان سیاسی به سخنرانی پرداخته و ضمن بیان خاطرات خود از همراهی با هدی صابر، نکاتی را درباره‌ی بینش و منش وی یادآور شدند. 

در ابتدای این مراسم آقای محمود عمرانی یادی از منش و رفتار هدی در برخوردش با دوستان به ذکر خاطراتی پرداختند. همچنین خانم مینو مرتاضی لنگرودی با خواندن شعری از ا.سایه یاد آرمان‌های استوار صابر را گرامی داشتند.

سپس آقای حسین شاه حسینی در جمع حاضر شدند و ضمن بیان شماری از خاطراتشان در ارتباط با علاقه شهید صابر به تختی و مصدق، هدی صابر را شاگرد دست پرورده ی مهندس عزت الله سحابی خواندند که به خوبی از حق شاگردی برآمده و صفات نیک و مقاومت و ایران دوستی ایشان را در خود درونی کرده است.

پس از این بخش، حضار به صورت جمعی فاتحه‌ای نثار روح عزیزان از دست رفته‌ی خرداد به خصوص عزت الله سحابی، هاله سحابی و هدی صابر کردند و خواستار آزادی زندانیان در بند به ویژه آقایان سعید مدنی، علی رضا رجایی، امیر خسرو دلیرثانی، مسعود پدرام، رویین عطوفت و دیگر عزیزان ملی مذهبی شدند. در این بخش از برنامه ترانه‌ای که آقای مسعود پدرام در بند ۳۵۰ اوین به یاد هدی صابر سروده و آهنگ سازی کرده بودند، توسط دو تن از دوستان اجرا شد.

در نهایت خانم اعظم طالقانی از زحماتی که هدی صابر در سال‌های متمادی برای دوستانش و زنده نگهداشتن یاد بزرگان می کشید، یاد کردند. همچنین در خلال این مراسم دومین مجلد از درس گفتارهای «باب بگشا» و دو مجلد از درس گفتارهای «هشت فراز، هزار نیاز» رونمایی و یادنامه‌ای که به این مناسبت تهیه شده بود، در بین حضار توزیع شد.

 

 

 

دومین سالگرد شهادت هدی صابر

 

دومین سالگرد شهادت هدی صابر

مسیر جاری:   صفحه اصلی اخبار، رویدادها، گزارش‌ها
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد