وب‌سایت در فیروزه‌ای
پرینت
بازدید: 6956

یادنامه نهمین سالگرد شهادت هدی صابر توسط سایت در فیروزه‌ای (www.hodasaber.net) منتشر شد. در این یادنامه پرونده ویژه‌ای حول سخنرانی هدی صابر در سال 88 با عنوان «وحدت نیروها و نیروهای اجتماعی» گنجانده شده است. در این پرونده گفت‌وگوهایی با حسین رفیعی، کیوان صمیمی، فیروزه صابر، علیرضا رجایی و سعید مدنی انجام گرفته است. مقالات و یادداشت‌هایی از جواد رحیم‌پور، ابوطالب آدینه‌وند، حسین موسوی و فرهاد احمدی‌نیا بخش‌های دیگر این یادنامه را تشکیل می‌دهند.

«وحدت نیروها و نیروهای اجتماعی» عنوان سخنرانی هدی صابر در دی‌ماه 1388 و پس از عاشورای آن سال است که به امکان شکل‌گیری پیوند میان نیروهای سیاسی و ضرورت توجه این نیروها به نیروهای اجتماعی و سنتی پرداخته شده و در سال 1391 در پایگاه «در فیروزه‌ای» منتشر شده بود. شهید صابر در این سخنرانی پس از توضیح روش بحث و پایۀ تئوریک و نمونه‌های موفق وحدت نیروها، به ملزومات وحدت نیروها در شرایط وقت جامۀ ایران می‌پردازد. صابر بر آن است که وحدت نیروها مرحله‌ی پایانی سیرهای قوام یافتگی و شاکله بندی و انسجام است؛ در کوتاه مدت، بحث پیوند خوردن نیروها ذهنی است اما ضرورت پیوند خوردن نیروهای سیاسی و اجتماعی متعین است.

در پرونده پیش رو، شماری از صاحب‌نظران و فعالان ملی مذهبی به تحلیل و نقد دیدگاه ارائه‌شده توسط هدی صابر در این سخنرانی پرداخته‌اند.

 

دریافت یادنامه نهمین سالگرد شهادت هدی صابر

مسیر جاری:   صفحه اصلی در نگاه دیگرانیادنامه‌ها
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد