در نگاه دیگران» شاخه:بینش، روش و منش
پرینت
بازدید: 86172

جواد رحیم‌پور - هدی صابر دانش اموخته کارشناسی اقتصاد از دانشکذه اقتصاد علامه طباطبایی واز فعالان دانشجویی قدیمی آن است. هدی تجربه انقلاب فرهنگی وتعطیلی دانشگاهها را از همین دانشکده لمس کرده بود وتا ایستادن بردرگاه رفیق رهگشا آنی دانشگاه ها رها نکرد واز جمله در دانشکده اقتصاد علامه بویژه تمرکز خاصی داشت ،زیرا خانه علمی او بود ونسلی همدل نیز در کنار او بودند.
اکنون اما خبر تاسف بار برکناری رئیس دانشکده اقتصاد علامه دکتر حسن طائی به بهانه اعطای مجوز به برگزاری نشست رونمایی کتاب فروپاشی او ،بار دیگر پیوند ذهنیت عجین شده با انحصار در فضای دانشگاهی را عیان ساخت.
همین ذهنیت حتی مانع کرسی های آزاد اندیشی شدند وعملا هیچ چراغی در این زمینه روشن نشد .
عجیب تر اینکه تحلیل اقتصادی فروپاشی نظام سابق هم اکنون نیز جز ممنوعیت هاست وبه خاطر آن رئیس دانشکده ،عوض می کنند.
صاحبان قدرت ،بهانه را یک دقیقه سکوت به خاطر کشته شدگان 88 و دعوت از یکی از زندانیان سباسی آزاد شده را قرار داده اند، آنچه گفتنی است نه جلوگیری از یک دقیقه سکوت ونه مانع شدن از ورود زندانیان سیاسی به دانشگاه ،پرونده باز انتخابات 88، را، مختومه نمی کند. حوادث 88، رویداد تاریخی نیست هرچند در تاریخ هم فصل مهمی را به خود اختصاص خواهد داد،اما این واقعه یک سرفصل از سیاست جاری انتقادی به نظام همچنان باقی خواهد ماند ونظام انتخابات از ذره بین حوادث 88، رهایی نخواهد یافت.
هدی صابر فرزند دانشکده اقتصاد علامه است ونام او درتاریخ سیاسی این دانشکده باقی خواهد ماند و فشارهای سیاسی- مقطعی مانع از پاک شدن این برگ از تاریخ دانشکده اقتصاد علامه نخواهد شد وهمین امر استدلال کسانی را که مانع ارزیابی دیدگاههای اورا در خانه علمیش بر نمی تابند، خنثی وتهی از منطق می کند.
اکنون که دکتر تیمور محمدی یکی از فرزندان علمی دانشکده اقتصاد علامه بر صندلی ریاست آن نشسته است، امید داریم ضمن تسلط وبسط دستاورد های علمی این دانشکده، اجازه ندهد تا اعتبار علمی او ناخواسته در مسیر انسداد رویکرد انتقادی فعالان سیاسی- دانشجویی این دانشکده قرار گیرد.

 

مسیر جاری:   صفحه اصلی در نگاه دیگرانبینش، روش و منش
| + -
استفاده از مطالب سایت با ذکر ماخذ مجاز می‌باشد